Wymagana rozdzielczość ekranu min. 480px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies
Content
  • PL

PROFESJONALNE SYSTEMY OCIEPLANIA BUDYNKÓW

 
Kalkulator Kosztów
 
 
Poradnik Budowlany
 
Kalkulatory

Oblicz koszt Twojej inwestycji i ciesz się z ciepłego energooszczędnego domu oraz niższych rachunków za ogrzewanie nawet do 40%!

Kalkulatory Inwestycyjne:|oblicz szacunkowy koszt docieplenia Twojego domu &raquo;
 
Galeria

Zanim zostaniesz naszym Klientem, zobacz koniecznie elewacje budynków, które wykonała firma Nov-Bud, jak zawsze solidnie i fachowo...

Galeria realizacji Nov-Bud:|docieplanie domów, ocieplanie budynków, zobacz &raquo;
 
Katalogi

Poznaj więcej szczegółów i dowiedz się, dlaczego warto postawić na materiały elewacyjne Kabe Therm z 5-letnią Gwarancją?

Katalogi materiałów dociepleniowych:|sprawdony system Kabe Therm, pobierz &raquo;
 
 
 
 
Sonda
Ile wydajesz na ogrzewanie Twojego domu?
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [15-06-2021]: 47
Wizyt ogółem: 338850
-----------------------------------------------
Przeglądających stronę: 3

wielkość tekstu: A A A

Grunty pod tynki silikatowe

Preparaty gruntujące pod tynki silikatowe.

 

 

Grunty pod masy tynkarskie silikatowe (krzemianowe)
 
Jakość silikatowych (krzemianowych) systemów powłokowych i tynkarskich zależy w dużej mierze od właściwości podłoża. Podczas "wysychania" materiałów na bazie potasowego szkła wodnego, zachodzą złożone reakcje chemiczne, w których bierze udział podłoże oraz dwutlenek węgla, zawarty w powietrzu. Proces ten, jest określany jako krzemiankowanie (sylifikacja) i zachodzi wyłącznie na podłożach mineralnych. Dlatego produkty krzemianowe (silikatowe) można nakładać, wyłącznie na odpowiednio przygotowane podłoża mineralne.

Firma Nov-Bud zaleca do odpowiedniego przygotowania podłoża pod silikatowe masy tynkarskie - preparat Grunt CALSILIT GT oraz pod silikatowe farby elewacyjne - preparat CALSILIT GF. Preparat CALSILIT GF oprócz zastosowania do gruntowania podłoża, używany jest również do wzmacniania wszelkich mineralnych podłoży budowlanych na zewnątrz budynków.

Grunty pod masy tynkarskie silikatowe niskoalkaliczne (polikrzemianowe)

Właściwe przygotowanie podłoża pod polikrzemianowe farby i masy tynkarskie jest podstawą ich prawidłowego funkcjonowania. Do tego celu przeznaczone są specjalne preparaty gruntujące: Grunt NOVALIT GT oraz NOVALIT GF. Preparaty te zapewniają odpowiednią przyczepność warstwy wykończeniowej, zmniejszają i ograniczają chłonność podłoża, ułatwiają nakładanie tynku i farby oraz redukują pylistość i zmniejszają ryzyko przebijania podłoża. Zapewniają właściwe współdziałanie warstwy wykończeniowej z podłożem oraz umożliwiają uzyskanie odpowiednich parametrów technicznych i użytkowych elewacji.

W celu zabezpieczenia mineralnych podłoży przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych, konieczne jest wykonanie hydrofobowej impregnacji podłoża. Zabieg ten można wykonać również przy zastosowaniu preparatu NOVALIT GF. Ten wysokiej jakości bezbarwny preparat akrylowo-silikonowy zmniejsza chłonność podłoża, ogranicza jego pylistość oraz chroni przed powstawaniem plam i wykwitów. Zastosowanie preparatu NOVALIT GF nie zmienia koloru podłoża.

Powyższe preparaty przeznaczone są do impregnowania chłonnych i zwietrzałych podłoży z betonu i cementu, tynków cementowych, wapienno-cementowych i wapiennych, płyt cementowo-włóknowych oraz powierzchni wykonanych z cegieł lub pustaków oraz innych materiałów ceramicznych lub wapienno-piaskowych na zewnątrz budynków.

 
Poleć stronę:Podziel się ze znajomymi|Facebook: www.facebook.comTweetnij do znajomych|Twitter: www.twitter.comPodziel się ze znajomymi|Nasza Klasa: www.nk.plWykop stronę na|Wykopalisko: www.wykop.pl

projekt:   [silnik Quick.Cms]