Wymagana rozdzielczość ekranu min. 480px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies
Content
  • PL

PROFESJONALNE SYSTEMY OCIEPLANIA BUDYNKÓW

 
Kalkulator Kosztów
 
 
Poradnik Budowlany
 
Kalkulatory

Oblicz koszt Twojej inwestycji i ciesz się z ciepłego energooszczędnego domu oraz niższych rachunków za ogrzewanie nawet do 40%!

Kalkulatory Inwestycyjne:|oblicz szacunkowy koszt docieplenia Twojego domu &raquo;
 
Galeria

Zanim zostaniesz naszym Klientem, zobacz koniecznie elewacje budynków, które wykonała firma Nov-Bud, jak zawsze solidnie i fachowo...

Galeria realizacji Nov-Bud:|docieplanie domów, ocieplanie budynków, zobacz &raquo;
 
Katalogi

Poznaj więcej szczegółów i dowiedz się, dlaczego warto postawić na materiały elewacyjne Kabe Therm z 5-letnią Gwarancją?

Katalogi materiałów dociepleniowych:|sprawdony system Kabe Therm, pobierz &raquo;
 
 
 
 
Sonda
Ile wydajesz na ogrzewanie Twojego domu?
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [20-04-2024]: 6
Wizyt ogółem: 400194
-----------------------------------------------
Przeglądających stronę: 1

wielkość tekstu: A A A

Kleje, grunty Kabe Therm

Drogi Kliencie, Inwestorze,

Tutaj sprawdzone kleje i grunty do Sysystemów Ociepleń ścian zewnętrznych budynków, w technologii KABE THERM z 5-letnią Gwarancją!

Sprawdź cennik docieplanie budynków i zapytaj o bezpłatną wycenę.

Policz koszt inwestycji w energooszczędny dom i zacznij już od dzisiaj oszczędzać na rachunkach za ogrzewanie nawet do 40%!

  • Kleje na bazie styropianu

    Kleje do sysystemów ociepleń ścian zewnętrznych budynków w technologii KABE THERM opartych na styropianie.

     

     

    Do tej grupy należą produkty:
    KOMBI S/KOMBI SM; KOMBI/KOMBI M; KOMBI RAPID - katalogi do pobrania poniżej.

    Zastosowanie

    Przy wykonywaniu bezspoinowych sysystemów ociepleń na bazie styropianu. możliwe jest zastosowanie dwóch różnych zapraw klejących. Do przyklejania płyt ze styropianu ekspandowanego EPS do podłoża - zaprawa klejąca KOMBI S, natomiast do przyklejania płyt ze styropianu ekstrudowanego i wykonywania warstwy zbrojonej - zaprawa klejąco-szpachlowa KOMBI.

    W zależności od obciążenia elewacji wiatrem oraz stanu technicznego podłoża, warstwa termoizolacyjna może być mocowana za pomocą zaprawy klejącej lub też zaprawy klejącej i łączników mechanicznych. W systemach ociepleń KABE THERM na bazie styropianu, stosowane są mineralne zaprawy KOMBI i KOMBI S. Przeznaczone są do stosowania na podłożach mineralnych (beton, gazobeton, tynk cementowy, cementowo-wapienny, piaskowiec oraz na surowych powierzchniach wykonanych z cegieł, bloczków, pustaków) jak i na podłożach pokrytych dobrze przylegającą powłoką farby elewacyjnej lub tynku cienko-warstwowego.

    Przez świadome zastosowanie odpowiednich produktów możliwe jest obniżenie ogólnych kosztów ocieplenia bez pogorszenia jakości systemu.

  • Kleje na bazie wełny mineralnej

    Kleje do sysystemów ociepleń ścian zewnętrznych budynków w technologii KABE THERM opartych na wełnie mineralnej.

     

     

    Do tej grupy należą produkty:
    KOMBI WM1 i KOMBI WM2 - katalogi do pobrania poniżej.

    Zastosowanie

    Przy wykonywaniu bezspoinowych sysystemów ociepleń na bazie wełny mineralnej, możliwe jest zastosowanie dwóch różnych zapraw klejących. Do przyklejania płyt z elewacyjnej wełny mineralnej (o zaburzonym układzie włókien) lub lamelowej (o ukierunkowanym układzie włókien) do podłoża, zalecane jest użycie zaprawy klejącej KOMBI WM1, natomiast do wykonywania warstwy zbrojonej siatką z włókien szklanych - zaprawy klejąco-szpachlowej KOMBI WM2. Ze względu na dużą masę wełny mineralnej przy mocowaniu warstwy termoizolacyjnej do podłoża konieczne jest zastosowanie specjalnych łączników mechanicznych.

    W systemach ociepleń KABE THERM na bazie wełny mineralnej stosowane są mineralne zaprawy KOMBI WM1 i KOMBI WM2. Przeznaczone są do stosowania na podłożach mineralnych (beton, gazobeton, tynk cementowy, cementowo-wapienny, piaskowiec oraz na surowych powierzchniach wykonanych z cegieł, bloczków, pustaków) jak i na podłożach pokrytych dobrze przylegającą powłoką farby elewacyjnej lub tynku cienko-warstwowego.

    Przez świadome zastosowanie odpowiednich produktów możliwe jest obniżenie ogólnych kosztów ocieplenia bez pogorszenia jakości systemu.

  • Grunty pod tynki akrylowe

    Preparaty gruntujące pod tynki akrylowe.

     

     

    Zastosowanie

    Cienkowarstwowe wyprawy tynkarskie i powłoki malarskie, wykonywane na elewacjach budynków powinny charakteryzować się wysoką jakością i trwałością. Można to osiągnąć tylko wtedy, gdy podłoże zostanie odpowiednio przygotowane. Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony, to nawet wysokiej klasy produkt nie zapewni oczekiwanego efektu. Stara zasada sztuki budowlanej mówi, że każda warstwa wierzchnia może być, co najwyżej tak samo dobra, jak podłoże na którym zostanie wykonana.

    Podłoża, z którymi mamy do czynienia przy wykonywaniu elewacji, są prawie zawsze bardzo zróżnicowane i niejednorodne. W większości przypadków są bardzo osłabione, o dużej chłonności. Przy lokalnych naprawach dochodzi do tego jeszcze różnorodność właściwości zachowanych materiałów. Pominięcie preparatu gruntującego, może wywołać bardzo niekorzystne skutki, takie jak np. trwałe przebarwienie, czy nawet odspojenie warstwy wierzchniej.

    Odpowiednie zagruntowanie nadaje podłożu optymalne właściwości konsolidacji z wyprawą tynkarską i powłoką malarską. Dzięki temu następuje jej trwałe zespolenie z podłożem. Środek gruntujący reguluje chłonność podłoża, wzmacnia jego powierzchnię i poprawia warunki przyczepności warstwy wykończeniowej. Preparaty tego typu są niezbędnym składnikiem elewacyjnych sysystemów wykończeniowych i w istotny sposób wpływają na trwałość wykonywanych kolejno warstw.

    W skład preparatów gruntujących, przeznaczonych pod produkty akrylowe wchodzą
    (katalogi do pobrania poniżej):

    • Grunt PERMURO GT - barwiony preparat gruntujący pod akrylowe masy tynkarskie;
    • Grunt MARMURIT GT - barwiony preparat gruntujący pod mozaikowe masy tynkarskie
    • BUDOGRUNT ZG - uniwersalny preparat gruntujący pod akrylowe farby KABE THERM.
  • Grunty pod tynki silikatowe

    Preparaty gruntujące pod tynki silikatowe.

     

     

    Grunty pod masy tynkarskie silikatowe (krzemianowe)
     
    Jakość silikatowych (krzemianowych) systemów powłokowych i tynkarskich zależy w dużej mierze od właściwości podłoża. Podczas "wysychania" materiałów na bazie potasowego szkła wodnego, zachodzą złożone reakcje chemiczne, w których bierze udział podłoże oraz dwutlenek węgla, zawarty w powietrzu. Proces ten, jest określany jako krzemiankowanie (sylifikacja) i zachodzi wyłącznie na podłożach mineralnych. Dlatego produkty krzemianowe (silikatowe) można nakładać, wyłącznie na odpowiednio przygotowane podłoża mineralne.

    Firma Nov-Bud zaleca do odpowiedniego przygotowania podłoża pod silikatowe masy tynkarskie - preparat Grunt CALSILIT GT oraz pod silikatowe farby elewacyjne - preparat CALSILIT GF. Preparat CALSILIT GF oprócz zastosowania do gruntowania podłoża, używany jest również do wzmacniania wszelkich mineralnych podłoży budowlanych na zewnątrz budynków.

    Grunty pod masy tynkarskie silikatowe niskoalkaliczne (polikrzemianowe)

    Właściwe przygotowanie podłoża pod polikrzemianowe farby i masy tynkarskie jest podstawą ich prawidłowego funkcjonowania. Do tego celu przeznaczone są specjalne preparaty gruntujące: Grunt NOVALIT GT oraz NOVALIT GF. Preparaty te zapewniają odpowiednią przyczepność warstwy wykończeniowej, zmniejszają i ograniczają chłonność podłoża, ułatwiają nakładanie tynku i farby oraz redukują pylistość i zmniejszają ryzyko przebijania podłoża. Zapewniają właściwe współdziałanie warstwy wykończeniowej z podłożem oraz umożliwiają uzyskanie odpowiednich parametrów technicznych i użytkowych elewacji.

    W celu zabezpieczenia mineralnych podłoży przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych, konieczne jest wykonanie hydrofobowej impregnacji podłoża. Zabieg ten można wykonać również przy zastosowaniu preparatu NOVALIT GF. Ten wysokiej jakości bezbarwny preparat akrylowo-silikonowy zmniejsza chłonność podłoża, ogranicza jego pylistość oraz chroni przed powstawaniem plam i wykwitów. Zastosowanie preparatu NOVALIT GF nie zmienia koloru podłoża.

    Powyższe preparaty przeznaczone są do impregnowania chłonnych i zwietrzałych podłoży z betonu i cementu, tynków cementowych, wapienno-cementowych i wapiennych, płyt cementowo-włóknowych oraz powierzchni wykonanych z cegieł lub pustaków oraz innych materiałów ceramicznych lub wapienno-piaskowych na zewnątrz budynków.

  • Grunty pod tynki silikonowe

    Preparaty gruntujące pod tynki silikonowe.

     

     

    Zastosowanie

    Ściany zewnętrzne budynków są najczęściej wykonane z materiałów ceramicznych, betonowych lub kamiennych, z wierzchnią warstwą w postaci tynków mineralnych. Są to materiały o porowatej strukturze, więc nawet gdy są stabilne, suche i czyste, to przed tynkowaniem lub malowaniem, wymagają wcześniejszego zagruntowania. Użycie preparatu gruntującego pozwala zmniejszyć i wyrównać chłonność podłoża, poprawia przyczepność warstw wykończeniowych, wzmacnia powierzchniowo podłoże i redukuje jego pylistość.

    Bardzo istotne jest, aby zastosowane preparaty gruntujące, były właściwie dopasowane do charakteru podłoża i układu rodzaju kolejnych warstw wykończenia. Dlatego Firma Nov-Bud zaleca do gruntowania podłoża pod tynki silikonowe preparat Grunt ARMASIL GT, a pod farby silikonowe preparat HYDROPOR.

    Grunt ARMASIL GT jest specjalnie barwionym pod kolor tynku preparatem gruntującym, zawierającym odpowiednio dobrane frakcje kruszyw. Dzięki temu skutecznie ogranicza możliwość przebijania podłoża (nawet przy fakturze drapanej) oraz poprawia przyczepność i wyprowadzanie wzoru masy tynkarskiej podczas aplikacji.

    Preparat HYDROPOR jest bezbarwnym preparatem gruntująco-impregnującym o wysokich właściwościach hydrofobowych. Zabezpiecza on podłoże przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych oraz powstawaniem mało plam i wykwitów. Zapewnia wysoką odporność na proces zabrudzania elewacji. Tworzy mikroporowatą powłokę, umożliwiającą swobodne "oddychanie" ścian.

 
 
Poleć stronę:Podziel się ze znajomymi|Facebook: www.facebook.comTweetnij do znajomych|Twitter: www.twitter.comPodziel się ze znajomymi|Nasza Klasa: www.nk.plWykop stronę na|Wykopalisko: www.wykop.pl

projekt:   [silnik Quick.Cms]