Wymagana rozdzielczość ekranu min. 480px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies
Content
  • PL

PROFESJONALNE SYSTEMY OCIEPLANIA BUDYNKÓW

 
Kalkulator Kosztów
 
 
Poradnik Budowlany
 
Kalkulatory

Oblicz koszt Twojej inwestycji i ciesz się z ciepłego energooszczędnego domu oraz niższych rachunków za ogrzewanie nawet do 40%!

Kalkulatory Inwestycyjne:|oblicz szacunkowy koszt docieplenia Twojego domu &raquo;
 
Galeria

Zanim zostaniesz naszym Klientem, zobacz koniecznie elewacje budynków, które wykonała firma Nov-Bud, jak zawsze solidnie i fachowo...

Galeria realizacji Nov-Bud:|docieplanie domów, ocieplanie budynków, zobacz &raquo;
 
Katalogi

Poznaj więcej szczegółów i dowiedz się, dlaczego warto postawić na materiały elewacyjne Kabe Therm z 5-letnią Gwarancją?

Katalogi materiałów dociepleniowych:|sprawdony system Kabe Therm, pobierz &raquo;
 
 
 
 
Sonda
Ile wydajesz na ogrzewanie Twojego domu?
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [25-04-2024]: 2
Wizyt ogółem: 400409
-----------------------------------------------
Przeglądających stronę: 1

wielkość tekstu: A A A

Ocieplanie poddaszy wełną mineralną

Większość inwestorów, którzy budują swój wymarzony dom, zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest odpowiednia izolacja termiczna ścian. Często zapominają jednak, że równie ogromne znaczenie ma prawidłowe ocieplenie dachu i poddasza, przez które może uciekać nawet od 10%-25% cennego ciepła. Warto więc pomyśleć o ich skutecznej izolacji, by snu z powiek nie spędzały nam troski o wysokie rachunkami za ogrzewanie.

Poddasza użytkowe wrażliwe są na błędy w sztuce budowlanej. Wystarczy niepoprawny układ warstwy izolacyjnej lub brak prawidłowej paroizolacji, by poddasze stało się narażone na zawilgocenia, rozwój grzybów i pleśni, a nawet gnicie elementów więźby (drewnianej konstrukcji dachu).

Dlatego, aby zapobiec konieczności kosztownej wymiany ocieplenia poddasza, warto zadbać o jego prawidłowe i fachowe ocieplenie, wykonane najlepiej przez przeszkoloną i doświadczoną ekipę montażową firmy Nov-Bud.

Jaki materiał do ocieplenia poddasza?

Przy wybierze materiału do izolacji poddasza, trzeba pamiętać, że będzie on "wciskany" w każdą przestrzeń pomiędzy elementami więźby dachowej. Dlatego ważna jest pewność, że wypełni on wszystkie przestrzenie dokładnie, a poszczególne płyty będą ścisło do siebie przylegać. Brak spełnienia tych warunków spowoduje obniżenie skuteczności wykonanego ocieplenia. Każda szczelina w warstwie izolacyjnej staje się wtedy mostkiem termicznym, przez który będzie uciekało ciepło. Takie problemy powoduje stosowanie zbyt wiotkich mat lub zbyt twardych płyt.

Twarda izolacja sprawia trudności w wypełnieniu przestrzeni pomiędzy krokwiami i pozostawia szczeliny. Jeśli chcemy zatem osiągnąć efekt w postaci ciepłego i energooszczędnego poddasza, należy wybrać do jego ocieplenia materiałów, które nie rozwarstwiają się i są sprężyste. Dzięki temu materiał dokładnie wypełni wszystkie wolne przestrzenie, a płyty będą szczelnie przylegały do siebie i zachowają swoje kształty przez wiele długich lat.

Jaka grubość izolacji poddasza?

Ocieplenie poddasza, to dobra inwestycja. Warto zatem postawić na produkty i materiały sprawdzone oraz grubszą warstwę izolacji. Zalecaną grubością ocieplenia dla poddasza energooszczędnego jest 25-30cm. Ze względu na koszty, standardem stało się wykonanie ocieplenia tylko do wysokości krokwi. Po zwiększeniu grubości samej izolacji o 10cm – poprawiamy dodatkowo aż o 40% izolacyjność cieplną. Taki zabieg pozwoli nam oszczędzać pieniądze przez kolejne lata eksploatacji budynku.

Dobrym rozwiązaniem ocieplania poddaszy jest dwuwarstwowe ocieplenie z wełny mineralnej. Dzięki takiemu zabiegowi uzyskujemy wyjątkowo energooszczędne poddasze z ociepleniem o grubości nawet 30cm, które skutecznie eliminuje szkodliwe mostki termiczne.

Korzyści z izolacji poddasza

Prawidłowo wykonane ocieplenie poddasza zapewnia wiele korzyści. Włóknista struktura wełny mineralnej posiada znakomite właściwości, które skutecznie tłumią dźwięki. Nadmierna akustyka zostaje pochłonięta w warstwie wełny i ulega rozproszeniu. W ten sposób wycisza ona wszystkie hałasy, które dochodzą z zewnątrz, np. dokuczliwe odgłosy bębniącego deszczu, zwłaszcza gdy dach pokryty jest blachodachówkami.

Zastosowanie skalnej wełny mineralnej do ocieplenia poddasza zapewnia nam jeszcze jedną bardzo ważną korzyść. Jako jedyny materiał izolacyjny ma ona najwyższą klasę reakcji na ogień A1. Na poddaszu, w którym cała konstrukcja więźby jest drewniana, dodatkowe zabezpieczenie wełną skalną może mieć w wypadku pożaru ogromne znaczenie, zwłaszcza jeśli zastosujemy układ dwuwarstwowy. Obudowuje on elementy konstrukcyjne dachu od strony pomieszczenia, a więc zabezpiecza je przeciwpożarowo aż z trzech stron, tworząc skuteczną barierę, zapobiegającą rozprzestrzenianiu się ognia.

Oocieplenie poddasza – wykonanie

Wysokość krokwi standardowo wynosi 16cm, a zalecana grubość izolacji dla energooszczędnego poddasza, to 25-30cm. Dlatego izolację wykonuje się dwu-warstwowo, aby zminimalizować wpływ mostków liniowych, jakimi są krokwie. Materiały zastosowane w połaci dachowej różnicują sposoby odprowadzenia pary wodnej, którą wytwarzają mieszkańcy i która przenika z poddasza na zewnątrz budynku. Dlatego mamy dwa typy poddaszy: nieszczelne i szczelne dla pary wodnej.

Jeśli jeszcze nie ociepliłeś poddasza – zadzwoń już dzisiaj, a Specjaliści firmy Nov-Bud zatroszczą się o prawidłowe docieplenie i izolację Twojego poddasza, byś mógł komfortowo mieszkać i płacił niższe rachunki za ogrzewanie...

Autor:Waldemar Nosek
 
Poleć stronę:Podziel się ze znajomymi|Facebook: www.facebook.comTweetnij do znajomych|Twitter: www.twitter.comPodziel się ze znajomymi|Nasza Klasa: www.nk.plWykop stronę na|Wykopalisko: www.wykop.pl

projekt:   [silnik Quick.Cms]